Artykuły branżowe
Jak rozliczać się efektywniej?
21/082015
Jak rozliczać się efektywniej?
Które grupy JGP przynoszą zyski i dlaczego?
Jak zagwarantować sobie spokój podczas kontroli Funduszu?
W oparciu o statystyczne analizy danych odpowiadamy na te pytania.
Wykorzystując automatyczne korekty rozliczeń maksymalizujemy rozliczenia z NFZ.
- Przyspieszamy proces weryfikacji rozliczeń, wskazując podejrzane przypadki, które mogą być kwestionowane.
- Wskazujemy sposoby korekty przypadków rozliczonych nieoptymalnie.
- Zapewniamy bezpieczeństwo, identyfikując oczywiste błędy w dokumentacji lekarskiej, dzieki czemu zmniejsza się ryzyko kontroli Funduszu.
Raportowi Weryfikacji Rozliczeń, który optymalizuje rozliczenia grup JGP oraz innych katalogów: programów lekowych, chemioterapii, radioterapii, TISS i szeregu innych świadczeń. Dzięki temu gwarantuje maksymalne rozliczenie z Funduszem. Jest to komfortowe narzędzie pracy dla działu rozliczeń, wykonujące żmudne, powtarzalne czynności automatycznie.
Dla pierwszych 10 nowych klientów, którzy zamówią Raport Weryfikacji Rozliczeń do końca września 2015 roku, Raport JGP przygotujemy za darmo.*
Raport wskazuje które grupy generują w szpitalu największe zyski i koszty i porównuje szereg cech tych grup do wyników w innych szpitalach, wskazując mocne i słabe strony szpitala w leczeniu pacjentów danej grupy. Oceniane są m. in.:
- Wynik finansowy na pacjenta
- Długość pobytu
- Śmiertelność
- Podanie krwi
- Mediana wieku
- Ponowne przyjęcia
Porównuje również strukturę diagnoz i procedur składających się na grupę w szpitalu ze średnią krajową.
Powyższe raporty, w połączeniu z Symulatorem Pracy Szpitala dają precyzyjną informację o zyskowności grup JGP – na czym szpital traci, na czym zarabia, jakie śwadczenia generują największe zyski. Symulator pozwala na odpowiedź na pytania typu „Jaki będzie wynik, jeżeli zmienię liczbę lekarzy? Łóżek? Wysokość kontraktu?"
Firma SGA od 7 lat pomaga szpitalom zarządzać w nowoczesny sposób, w oparciu o dane. Weryfikujemy rozliczenia na 5 mld zł rocznie, monitorujemy ponad 25 000 łóżek, analizujemy ponad milion hospitalizacji rocznie.
Zapraszamy do kontaktu pod numerem 81 - 534 21 05 lub pocztą elektroniczną sga@sga.waw.pl.
Z wyrazami szacunku,
Zespół SGA
Komentarze