Case-Mix


Ile średnio kosztuje leczenie przypadków?

Ile czasu leżą? Ile przychodu generują? Czy są opłacalne?

Czy nasze wyniki są lepsze/ gorsze od innych szpitali?

Co warto zmienić, żeby osiągać lepsze wyniki?

Nasz raport odpowie na powyższe pytania. Pozwoli na identyfikację nie rentownych przypadków o zbyt wysokich kosztach i/lub czasie pobytu. Wskaże przypadki, które rozliczono poniżej średniej z innych szpitali. Dzięki temu będzie można skorygować rozliczenia, skrócić czas pobytu zwiększając przychody i tnąc koszty. Raport pokaże również, których przypadków leczymy mniej/więcej niż należy się spodziewać i przez to więcej tracimy lub mniej zarabiamy. W efekcie będziemy mogli planować politykę przyjęciową i promocję usług szpitala.

Jest to uniwersalny raport/program prezentujący efektywność ekonomiczną, medyczną i organizacyjną szpitala oraz poszczególnych typów przypadków i grup JGP. Każdy wiersz prezentuje komplet wskaźników dla jednego typu przypadku. Do określonego typu przypadku należą wszystkie przypadki o tej samej diagnozie i procedurze wiodącej.

Raport przedstawia szereg wskaźników związanych z grupą przypadków o tej samej diagnozie głównej i tej samej wiodącej procedurze. Osobno prezentuje wyniki poszczególnych oddziałów.

Każdy typ opisany jest następującymi wskaźnikami: liczba przypadków, czas hospitalizacji, śmiertelność, liczba przypadków ratujących życie koszt, przychód, zysk na grupie przypadków, średni koszt, przychód i zysk na przypadek w grupie, koszt punktu, zysk na punkt, średni koszt procedur, średni koszt dobowy, itp.

Szereg wskaźników zaopatrzonych jest w wartości benchmarkujące, które pokazują wartość minimalne, średnie i maksymalne osiągane przez inne szpitala. Benchmarki dostępne są dla poszczególnych typów przypadków i dla całego oddziału.

Sposób i czas realizacji:

Realizacja usługi opiera się o analizę danych historycznych z ostatnich 12 miesięcy. Na bazie tych danych analizowane są dane z kolejnych miesięcy obowiązywania umowy. Poszczególne raporty zawierają dane przyrostowe z analizowanego okresu. Rekomenduje się wykonywanie raportów nie rzadszych niż kwartalne.

SGA zaprasza wszystkich zainteresowanych naszymi usługami do współpracy. Z przyjemnością zaprezentujemy nasze możliwości i odpowiemy na wszystkie pytania.

Prosimy o niezobowiązujący kontakt, numer telefonu: 81-5342105, adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego >>>>.

 

 
JoomlaWatch Stats 1.2.10_03 by Matej Koval