Wpisany przez Administrator   

Benchmarking Szpitali

Usługi porównywania efektywności szpitala i jego oddziałów z innymi jednostkami oraz ocena potencjału populacji.

Benchmarking to rodzaj usługi polegającej na przetwarzaniu danych według jednolitych algorytmów i prezentacji, tak przetworzonej informacji, na uśrednionym tle wyników pozostałych szpitali lub innych ogólnie przyjętych wskaźników.

Dyrekcja każdego szpitala powinna posiadać wiedzę o tym, jak efektywnie leczą podobne przypadki konkurenci. Opracowana przez SGA unikalna metodologia rachunku kosztów działań umożliwia stworzenie prawdziwego obrazu szpitala i kosztów leczenia pacjentów.

Nasze doświadczenia zgromadzone na bazie dotychczasowej współpracy z wieloma polskimi szpitalami pozwolą Państwu „porównać się” z wynikami innych jednostek służby zdrowia i zarządzać szpitalem w oparciu o realne dane.

Dzięki tej usłudze możliwe jest miedzy innymi zdobycie wiedzy, które przypadki leczone są u nas za długo, za drogo lub za mało uzyskujemy za nie punktów z NFZ; w porównaniu z innymi szpitalami lub też, wręcz przeciwnie z satysfakcją stwierdzimy, że leczymy efektywnie, nasze koszty są całkiem rozsądne, a z NFZtem nieźle sobie radzimy. Co więcej pokaże ona jak duże mogą być zmiany. Np. nie powinniśmy „porywać się” na skrócenie czasu pobytu do 3 dni, bo nikomu się to nie udało. Najlepsi mają 5 dni. Nie planujmy obniżenia kosztów leków na pediatrii do, powiedzmy, 20 zł dziennie, bo możliwy do osiągnięcia wynik to 35zł, itd.

Współpraca z naszą firma także umożliwi Państwu uzyskanie informacji o ukrytym potencjale szpitala w zakresie generowania dodatkowych przychodów wynikających z istniejących tendencji charakterystycznych dla populacji pacjentów w jego rejonie.

Reasumując, usługa benchmarkingowa pozwoli Państwu porównać sposoby postępowania i wyniki ekonomiczne z innymi szpitalami i tym samym zdobyć wiedzę, która umożliwi optymalizację działań, zgodnie z zasadą: „Uczymy się od lepszych, omijamy błędy, które popełnili inni”. Benchmarking pozwali skupić się Państwu na rzeczach istotnych, tych aspektach działania szpitala, które mają szansę zmiany i powie jak głębokiej zmiany możemy oczekiwać.

Wyżej opisana usługa realizowana jest między innymi przy pomocy informatycznego narzędzia, które zostało opracowane i stworzone przez SGA - Symulatora Pracy Szpitala.

SGA zaprasza wszystkich zainteresowanych naszymi usługami do współpracy. Z przyjemnością zaprezentujemy nasze możliwości i odpowiemy na wszystkie pytania.

Prosimy o kontakt na tel. 81-5342105 lub adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego na stronie www.sga.waw.pl.  Proszę zostawić kontakt – oddzwonimy.

 

Dodatkowe informacje na temat Symulatora Pracy Szpitala »»»»

 

Komentarze  

 
0 #3 iqodmigo 2019-08-20 02:38
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500 Mg nra.bkqt.sga.waw.pl.jbv.ae http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cytować
 
 
0 #2 ewituyod 2019-08-20 02:11
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin Buy Amoxicillin Online jqo.ratk.sga.waw.pl.tiq.qp http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cytować
 
 
0 #1 Ola 2019-07-02 23:54
Hej, osobiście absolutnie zgadzam się z Twoim tekstem !
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

JoomlaWatch Stats 1.2.10_03 by Matej Koval