Wpisany przez Administrator   

Rachunek Kosztów Leczenia

Usługi precyzyjnej kalkulacji kosztów leczenia, opartych o diagnozy i procedury medyczne przypadków.

Każdy szpital potrzebuje rzetelnej wiedzy o koszcie leczenia swoich pacjentów. Z naszego doświadczenia wynika, iż obecnie tylko około 5% polskich szpitali ma u siebie wdrożony efektywny system zarządczego rachunku kosztów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom w tym zakresie oferujemy Państwu nasze wsparcie w zakresie wyceny procedur medycznych, oparte na dopasowanym przez SGA do polskiego systemu służby zdrowia rachunku kosztów działań (ABC – Activity Based Costing). Polega ono na pomiarze i uśrednianiu całkowitego kosztu leczenia przypadków o podobnym przebiegu klinicznym, takich samych diagnozach i głównych procedurach. Uśrednienie to wyróżnia koszty ”głównej” procedury/terapii i koszty pobytu.

Tak skonstruowany rachunek kosztów leczenia można przeciwstawić uzyskanym przychodom (z grup JGP lub płaconych inaczej) i zweryfikować opłacalność leczenia.

Współpraca z naszą firmą umożliwi Państwu śledzenie całkowitego kosztu poszczególnych typów przypadków i wykonywanych procedur medycznych. Umożliwi także wyspecjalizowanie się i wypozycjonowanie się na rynku medycznym w kierunku procedur / przypadków, które potrafią Państwo leczyć nadzwyczaj dobrze i efektywnie oraz opłacalnie pod względem ekonomicznym.

Dysponując wiarygodnymi danymi dotyczącymi kosztów i przychodów szpitala będą mogli Państwo skupić się na strategicznych aspektach funkcjonowania zakładu opieki zdrowotnej  dotyczących: zasobów szpitala, struktury świadczonych usług medycznych, stopnia obłożenia, czasu pobytu pacjentów, ewentualnych inwestycji materialnych, decyzji personalnych itp.

Nasza usługa oparta o rachunek kosztów działań niesie za sobą jeszcze jedną bardzo ważną korzyść dla szpitala - umożliwia wdrożenie lub ulepszenie istniejącego systemu zarządzania jakością.

Wyżej opisana usługa realizowana jest między innymi przy pomocy informatycznego narzędzia, które zostało opracowane i stworzone przez SGA - Symulatora Pracy Szpitala.

SGA zaprasza wszystkich zainteresowanych naszymi usługami do współpracy. Z przyjemnością zaprezentujemy nasze możliwości i odpowiemy na wszystkie pytania.

Prosimy o kontakt na tel. 81-5342105 lub adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego na stronie www.sga.waw.pl.  Proszę zostawić kontakt – oddzwonimy.

 

Dodatkowe informacje na temat Symulatora Pracy Szpitala »»»»

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

JoomlaWatch Stats 1.2.10_03 by Matej Koval