Przewodnik po badaniach klinicznych Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Marek Wesołowski   
Środa, 04 Październik 2017 13:41

www.badx.pl

Publiczna inicjatywa mająca na celu przybliżenie badań klinicznych chorym na cukrzycę, a w przyszłości również na inne choroby.

Autorzy to lekarz i informatyk

Chory jako najbardziej zainteresowana osoba powinien mieć łatwy dostęp do informacji o badaniach. Sam powinien móc sprawdzić czy się kwalifikuje i podjąć decyzję czy chce uczestniczyć. Dlatego stworzyliśmy internetowy Przewodnik po badaniach klinicznych. Użytkownik może bez żadnych zobowiązań i całkiem anonimowo sprawdzić czy kwalifikuje się do któregokolwiek badania klinicznego dotyczące cukrzycy prowadzonego w Polsce.

Inteligentnie skonstruowana ankieta jest sumą koniecznych informacji dla wszystkich badań. Logika ankiety pozwala na minimalizację liczby pytań. Nie pytamy o rzeczy zbędne (jak mężczyzna, to nie pytamy o ciążę, itp). Nie zadajemy dalszych pytań związanych z badaniem, z którego i tak już użytkownik został wykluczony. Nie pytamy o tę samą rzecz powtórnie - dla każdego badania osobno.

W efekcie średnio odpowiadając na 45 pytań sprawdzamy naszą kwalifikację do 31 badań. 1,5 pytania na badanie!

Wynik kwalifikujący oczywiście nie przesądza o uczestnictwie w badaniu. To jest decyzja zespołu prowadzącego badanie. Ankieta Przewodnika ocenia jedynie czy potencjalny uczestnik spełnia minimalne kryteria wstępne.

Serwis działa na typowych przeglądarkach i smartfonach.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

JoomlaWatch Stats 1.2.10_03 by Matej Koval